E-katalog

-> krok po kroku

Posiadając konto on-line, posiadasz dostęp do całego bibliotecznego księgozbioru oraz swojego konta bibliotecznego…

Za pomocą katalogu on-line możesz:

• Sprawdzić co wypożyczyłeś i do kiedy
  • Przedłużyć termin zwrotu
  • Przeglądać historię wypożyczeni
  • Rezerwować i zamawiać wybrane materiały biblioteczne

Jeżeli jesteś już naszym czytelnikiem i chcesz założyć konto on-line, skontaktuj się z nami telefonicznie, pisząc do nas e-maila na adres: biblioteka-buczkowice@wp.pl lub odwiedzając jedną z naszych bibliotek (Buczkowice, Godziszka, Kalna, Rybarzowice).

Jeśli nie jesteś jeszcze naszym czytelnikiem, odwiedź jedną z naszych bibliotek (Buczkowice, Godziszka, Kalna, Rybarzowice) w celu założenia konta bibliotecznego. Poinformuj naszego pracownika o chęci korzystania z katalogu on-line, zostanie ono od razu utworzone.

1. Jak znaleźć katalog on-line
Do naszego katalogu on-line możesz się dostać ze strony www.biblioteka-buczkowice.pl klikając w zakładkę „dla czytelnika”, a następnie „e-katalog”. Drugą możliwością jest bezpośrednie wyszukanie pozycji poprzez opcję na stronie głównej „znajdź książkę”.

2. Logowanie
W celu zalogowania się do swojego konta internetowego kliknij w zakładkę „konto”.
Pamiętaj! Jeśli chcesz tylko przeglądać nasze zbiory nie musisz się logować

3. Zaloguj się wpisując login/e-mail oraz hasło
Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem zgłoś się do jednej z naszych filii (Buczkowice, Godziszka, Kalna, Rybarzowice) w celu wygenerowania loginu oraz wysłany na adres e-mail link do pierwszego logowania. W sytuacji kiedy nie możesz nas odwiedzić zadzwoń do nas lub napisz e-mail na adres: biblioteka-buczkowice@wp.pl

W sytuacji kiedy nie jesteś jeszcze naszym czytelnikiem odwiedź jedną z naszych placówek (Buczkowice, Godziszka, Kalna, Rybarzowice) aby założyć konto biblioteczne. Poinformuj obsługę o chęci korzystania z katalogu on-line, od razu zostanie dla ciebie wygenerowany login oraz wysłany na adres e-mail link do pierwszego logowania.

4. Zarządzaj swoim kontem
Po zalogowaniu masz możliwość zarządzania swoim kontem. Między innymi sprawdzić pozycje oraz do kiedy są wypożyczone. Opcja „oczekujące” daje możliwość sprawdzenia, które z zarezerwowanych lub zamówionych pozycji już czekają na odbiór. Zakładka „zwrócone” pomoże Ci w przeglądnięciu pozycji już zwróconych.

5. Wyszukiwanie
Wyszukiwanie możesz rozpocząć wpisując konkretny tytuł w polu „Co mogę dla Ciebie znaleźć?” lub klikając w zakładkę „nowości”.

6. Rezerwacja/Zamówienie
Przy każdej z pozycji dostępne są informacje dotyczące książki, takie jak: dostępność w danej bibliotece. Informację o tym czy książka jest dostępna do wypożyczenia, czy trzeba ją zamówić.
Pamiętaj! Zwróć uwagę, w której filii rezerwujesz, ponieważ w tej samej będzie odbiór wybranej pozycji!

7. Gratuluję! Właśnie zarezerwowałeś swoją pierwszą pozycję!
Na koniec możesz sprawdzić status zamówienia w zakładce „oczekujące”. Zwróć uwagę na zielony napis, który informuję czy zamówienie jest już gotowe do odbioru.