Gminna Biblioteka Publiczna w Buczkowicach

Narzędzia dostępności

Zwiększ tekst

Zmniejsz tekst

Skala szarości

Wysoki kontrast

Linki podkreślone

Czytelna czcionka

Reset


Mapa witryny

ACADEMICA

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Buczkowicach w 2021 roku dołączyła do bibliotek należących do systemu wypożyczeń międzybibliotecznych Academica.

Academica – to bezpłatna pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, zawierająca setki tysięcy tekstów, artykułów, monografii, podręczników, skryptów. To dostęp do 3 463 363 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

W bazie dostępne są dwa rodzaje publikacji : nie chronione prawem autorskim lub licencjonowane (oznaczone zieloną kropką) – dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez rezerwacji i logowania oraz chronione prawem autorskim – dostępne na specjalnym terminalu w naszej bibliotece.

Korzystać z terminala można w bibliotece głównej w Buczkowicach przy ul. Franciszka Miodońskiego 2 w godzinach pracy biblioteki. Korzystanie
z systemu jest całkowicie darmowe.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni. Załóż indywidualne konto w Czytelni dla Dorosłych i sprawdź jak ogromne możliwości wyszukiwania
i dostępu do wiedzy daje Academica.

Podręcznik czytelnika : https://academica.edu.pl/static/Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica.pdf

Regulamin użytkownika:  https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf